Aktualności

 

VI Piknik Organizacji Pozarządowych - 24.08.2019 r.

24 sierpnia 2019 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Wojciecha Bakuna na Przemyskim Rynku odbyła się cykliczna uroczystość VI Piknik Organizacji Pozarządowych połączony ze Świętem Miodu. 
Na stoiskach ustawionych na Rynku Organizacje Pozarządowe prezentowały swój dorobek a Pszczelarze Podkarpacia różne gatunki miodu.
W ten upalny sobotni dzień nasze Stowarzyszenie pięknymi pracami plastycznymi naszej koleżanki Emilki Fok budziło podziw i zaciekawienie zwiedzających. Była to również doskonała okazja, by w wywiadzie udzielonym organizatorom opowiedzieć o pracy i założeniach Przemyskiego UTW, rozdać ulotki informacyjne czy prasę dotyczącą działalności UTW. 
Omawiana impreza oprócz promocji organizacji była również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między poszczególnymi organizacjami.

zobacz galerię...

 

Wycieczka Ojców-Pieskowa Skała - 24, 25.05.2019 r.


Dwudniowa, majowa wycieczka Słuchaczy PUTW do Ojcowa i Pieskowej Skały była ukoronowaniem naszej pracy za rok 2018/2019. Program dotyczył zwiedzania tej pięknej i jakże ciekawej historycznie krainy bogatej w podania i legendy. Zmobilizowało to grupę około 50 osób, która wczesnym rankiem wyruszyła z Przemyśla do Ojcowa. Na miejscu czekał na nas przewodnik prowadzący do Groty Łokietka. Niestety, zarówno zimno jak i nieustannie padający deszcz nie sprzyjały wędrówce do Groty. Ta wspinaczka po błotnistej, stromej i śliskiej drodze w strugach deszczu stała się wyzwaniem i sprawdzianem dla nas. Należy dodać, że nie wszyscy zdecydowali się na tę wyprawę. Niektórzy czekali na powrót „ śmiałków" w ciepłym zakątku napotkanej po drodze kawiarni. Byliśmy pełni podziwu dla tych, którzy mimo "spartańskich warunków" wrócili dumni i zadowoleni po pokonaniu niełatwej trasy .
To nie koniec przygód z którymi przyszło nam się zmierzyć tego dnia podczas zwiedzania tych pięknych okolic. Zamówiony obiad w restauracji „ Pod Nietoperzem" przyszło nam spożywać pod niewielkim zadaszeniem, by później drugą część posiłku dokończyć już w ciepłym pomieszczeniu restauracji .
Należy tu dodać , że nie często zdarza się jeść „ rosół z deszczówką „ a smakował wyśmienicie .
Dzień drugi jakże inny od minionego przywitał nas słońcem i ciepłą wiosenna aurą. W takich okolicznościach zwiedzaliśmy : Pustynię Błędowską , Zamek na Skale z XV wieku w Trzebieszowicach oraz archaiczny młyn.
Zadowoleni, pełni wrażeń z udanego wyjazdu w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Przemyśla .
Wycieczka została współfinansowana przez projekt ERASMUS+  "Europejska edukacja seniorów potrzebą chwili Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku".

zobacz galerię...

 

Dzień Kobiet - 08.03.2019 r.

Należy przyznać, że Dzień Kobiet to wyjątkowe Święto .
W przededniu 8 marca panowie w naszym Stowarzyszeniu przejęli inicjatywę. W zaprzyjaźnionym Klubie Osiedlowym przy ulicy Glazera odbyła się uroczystość, której gospodarzami czuli się nasi koledzy.
W ciepłych i jakże serdecznych słowach kolega Romek Fok przywitał Panie, które potem otrzymały kolorowe tulipany.
Maciek Krzywka sprawił nie lada niespodziankę. Jak przystało na Stowarzyszenie, którego nadrzędnym celem jest poszerzanie wiedzy owa „ niespodzianka zawierała pierwiastek dydaktyczny”.  Zebrani wysłuchali multimedialnego wykładu : „ Skąd się wziął Dzień Kobiet". W swym wystąpieniu przedstawił długą i nieco burzliwą historię tego Święta. Dowiedzieliśmy się, że Matronalia to obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet mający swą historię w starożytnym Rzymie i protestach sufrażystek.
Przy dyskretnych dźwiękach lubianej muzyki, lampce wina i orzechowym torcie, czytaniu aforyzmów o kobietach i monologach o nich w radosnej i świątecznej atmosferze czas nam mile upłynął.

zobacz galerię...

 

Zakończenie projektu ERASMUS+

 

Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku z dniem 30 listopada 2018 r. zakończył realizację projektu pt. „Europejska edukacja seniorów potrzebą chwili Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku” dofinansowanego z Programu ERASMUS+ Akcja 1 – Mobilność edukacyjna,  Edukacja dorosłych 2014-2020.

Celem projektu był rozwój działalności Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz podniesienie jakości i różnorodności  zajęć poprzez umożliwienie członkom stowarzyszenia i kadrze edukacyjnej nabycia nowej wiedzy, dotychczas mało znanej, a przydatnej we współczesnym świecie. W ramach projektu przedstawiciele stowarzyszenia poznawali tajniki zarządzania projektami, stosowania nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych, innowacyjnych metod edukacyjnych, doskonalenia umiejętności przydatnych w relacjach społecznych oraz uczyli się języka hiszpańskiego, uczestnicząc w  międzynarodowych kursach we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.  Kursy prowadzone były w języku angielskim, dzięki temu uczestnicy kursów znacznie pogłębili komunikatywną znajomość tego języka. W okresie realizacji projektu (czerwiec 2017 r. – listopad 2018 r.) odbyło się 8 międzynarodowych kursów, w których uczestniczyło ogółem 12 osób.  Ważną wartością udziału w kursach była nauka  w gronie uczestników z różnych krajów, co pozwoliło nawiązać interesujące kontakty międzynarodowe, które być może zaowocują przyszłą współpracą zagraniczną PUTW.

Po powrocie z kursów uczestnicy mieli możliwość podzielenia się informacjami o kursach i  pozyskaną wiedzą z członkami PUTW podczas 3 spotkań informacyjno-szkoleniowych zorganizowanych w tym celu. Realizacja projektu była szansą i sporym wyzwaniem dla członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  osób w wieku emerytalnym, które wcześniej nie miały możliwości poznania tematyki poruszanej podczas kursów (np. zarządzania projektami), zwłaszcza, że kursy prowadzone były w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy kursów sprostali tym wyzwaniom. Projekt wpłynął na  większą aktywizację członków PUTW, zwiększenie ich motywacji do zdobywania nowej wiedzy, nauki języków obcych oraz zachęcił do podróżowania.

zobacz galerię...

 

Zmiany w składzie Zarządu - 03.12.2018 r.

W związku z rezygnacją Pana Janusza Musza z funkcji wiceprezesa Zarządu, informujemy, że Uchwałą Zarządu PUTW z dnia 3 grudnia 2018 roku funkcję wiceprezesa Zarządu  powierzono Pani Marii Chrzan zaś członkiem Zarządu  został  Pan Roman Fok.

 

Zaproszenie na spotkanie w dniu 15.11.2018 r. - projekt ERASMUS+

 

Informujemy, że w dniu 15 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 16 w Klubie Osiedlowym przy ul. Glazera 10 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji Projektu "Europejska edukacja seniorów potrzebą chwili Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku" ERASMUS+.
Tematem spotkania będą relacje uczestników 3 ostatnich wyjazdów szkoleniowych do Santiago de Compostela w Hiszpanii  i Palermo we Włoszech oraz podsumowanie całego projektu, który kończy się z dniem 30 listopada 2018 r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zarząd PUTW
 

Strona 1 z 9

«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»
Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting