Wycieczka inaugurująca rok akademicki 2021/2022 - 30.09.2021

Wyjątkowo Inauguracja Roku 2021 / 2022 w PUTW to wersja wyjazdowa. 30 września 2021 roku Członkowie Stowarzyszenia Przemyskiego UTW wyjechali w Bieszczady, które podziwialiśmy podróżując Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie : Majdan w Bieszczadach Wysokich - Balnica i z powrotem - czas przejazdu to około dwie godziny. Podziwianie krajobrazu jesiennego Bieszczad odbywało się w strugach deszczu, wietrze i dość jak na tę porę roku niskiej temperaturze. Zmarznięci ale zadowoleni z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie i poczęstunek gospodarzy starej, bo 130 letniej chyży łemkowskiej w Sokolniku nad Osławą. Gorąca herbata z licznych ziół to było to na co większość z nas czekała. Do herbaty podano trzy gatunki chleba na zakwasie a do tego masło z czosnkiem niedzwiedzim oraz ciasto ze śliwkami.

Na następny punkt programu naszej wyprawy chyba wszyscy czekali z ciekawością i wewnętrzną potrzebą odwiedzenia tego miejsca. Komańcza - miejsce odosobnienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, którego beatyfikacja w tym roku miała miejsce. Strome podejście do klasztoru w strugach deszczu nie było łatwym zadaniem, pokonali go tylko wytrwali. W drodze powrotnej, prezes Małgorzata Ekiert zapoznała Słuchaczy z Planem Pracy PUTW na rok 2021 / 2022. Plan zawierał jak zwykle zajęcia fakultatywne [ naukę jęz. angielskiego, obsługi komputera, gimnastykę rehabilitacyjną ]. Wykłady stanowią równie ważny punkt do realizacji Planu Pracy PUTW. Współpraca z takimi centrami jak: CK Zamek, Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie, Galeria Sztuki w Przemyślu zapewniają nam bezpośredni kontakt z kulturą. Osobne, ważne miejsce w naszym programie znajdują wydarzenia dotyczące turystyki i rekreacji a o tych poinformowała nas odpowiedzialna za tę dziedzinę Maria Chrzan, przedstawiając plan prognozowanych wycieczek. Prezes zachęcała Członków Stowarzyszenia do korzystania z Newslettera, „ Głosu Seniora" w wersji elektronicznej ponieważ wymienione komunikatory zawierają treści bezpośrednio dotyczące seniorów. Informują o wydarzeniach społecznych, zawierają porady lekarskie, prowokują do wspólnych dyskusji na interesujące tematy. Nie sposób wymienić tu wszystkich korzyści jakie płyną z odwiedzania stron omawianych publikatorów.

Wróciliśmy wieczorem mile wspominając miniony dzień. Czeka nas rok pracy, mamy nadzieję miłych zdarzeń, zatem wszystkim Słuchaczom PUTW należy życzyć zdrowia, pogody ducha i samych dobrych chwil.

Małgorzata Ekiert, Prezes PUTW

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting