Teneryfa 24-30.09.2017 r.

W ramach projektu Erasmus plus odbył się kolejny wyjazd edukacyjny, który związany był ze szkoleniem na temat "Learn how to create an e-learning platform and a website in one week". Kurs miał miejsce Puerto de la Cruz, pięknym portowym kurorcie położonym w północnej części Teneryfy. Międzynarodową grupę szkoleniową tworzyli uczestnicy z Polski, Niemiec, Słowenii, Islandii, Finlandii i Litwy, natomiast organizatorem szkolenia był Instytut na rzecz Szkolenia, Zatrudnienia i Mobilności z Bolonii. Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentował Pan Zbigniew Hamielec, który od kilku lat prowadzi zajęcia komputerowe dla naszych słuchaczy.
Program zajęć obejmował m.in. zagadnienia związane z wykorzystaniem internetowych platform edukacyjnych do prowadzenia zdalnego nauczania. Duża część czasu została poświęcona na omówienie darmowych aplikacji pomocnych do opracowania interaktywnych materiałów edukacyjnych. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób, z wykorzystaniem metod pracy grupowej, dyskusji okrągłego stołu, burzy mózgów, metody metaplanu, itp. Skutkowało to dużą atrakcyjnością ćwiczeń, powodowało wzmożoną aktywność uczestników, ułatwiało komunikację w tej międzynarodowej grupie.

Wyjazd edukacyjny okazał się bardzo owocny przede wszystkim ze względu na nawiązane kontakty z innymi uczestnikami szkolenia, co powinno się przełożyć na nawiązanie współpracy międzynarodowej. Bardzo ważna była też możliwość wymiany doświadczeń w zakresie wykorzystania edukacyjnych platform internetowych oraz metod ich stosowania na różnych etapach nauczania.

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting