Bolonia 29.10 - 04.11.2017 r.

W ramach programu Erasmus+ w dniach 29.10-4.11.2017 r. odbyło się szkolenie pt. „Wdrażanie edukacji nieformalnej w szkołach i organizacjach edukacji dorosłych”, które miało miejsce w Bolonii. To pięknie położone miasto w regionie Emilia-Romagna na północy Włoch jest siedzibą najstarszego na świecie uniwersytetu cywilizacji łacińskiej, założonego w 1088 roku. Studia odbywał tu m. in. Mikołaj Kopernik. Do dziś Uniwersytet Boloński przyciąga studentów z całego świata.

We wspomnianym szkoleniu wzięła udział członkini Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Emilia Fok oraz lektorka języka angielskiego w PUTW Agnieszka Andrzejewska. Uczestnicy kursu zapoznawali się z nieformalnymi technikami edukacji, które warto stosować nie tylko w pracy z dziećmi i młodzieżą, ale również z dorosłymi. Słuchano wykładów teoretycznych, a następnie wypróbowywano dane metody w praktyce.

Uczestnicy szkolenia pochodzili z Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Polski, Finlandii, Grecji, Niemiec, Bułgarii i Chorwacji. 30.10 wszyscy wzięli udział w debacie typu oksfordzkiego na temat zalet i wad Unii Europejskiej, która odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta Bolonii.

Po zajęciach zwiedzano miasto, a zwłaszcza jego najciekawsze miejsca: dwie zachowane średniowieczne wieże (na szczyt jednej z nich prowadzi 498 schodów, a z góry roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama miasta), malownicze zaułki, bardzo liczne w Bolonii podcienia i portyki, oraz oczywiście uniwersytet – bibliotekę z nieprzebranymi zbiorami starodruków, czy Teatro Anatomico – miejsce, gdzie odbywały się pierwsze publiczne sekcje zwłok, w których mogli uczestniczyć ówcześni studenci, i nie tylko.

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting