Zarządzanie Projektami - Palermo, Sycylia 26.08. - 01.09.2018 r

Projekt „Europejska edukacja seniorów potrzebą chwili Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku” ERASMUS+ powoli zbliża się do końca. Dwa ostatnie zagraniczne kursy szkoleniowe miały miejsce w Palermo na Sycylii. W pierwszym z nich uczestniczył Pan Jerzy Zieliński.

5-dniowy kurs pt. „Zarządzanie projektami europejskimi  i planowanie dla nauczycieli, dyrektorów i edukatorów”  odbył się pod koniec sierpnia 2018 r. Był to już drugi w projekcie kurs, który miał na celu dostarczyć uczestnikom teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat tworzenia i realizacji projektów, a także umiejętności aplikowania do europejskich programów edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem programu ERASMUS+.

Organizatorem kursu była włoska instytucja szkoleniowa Institute for Training, Employability and Mobile learning IFOM z siedzibą w Bolonii, partner PUTW w przedmiotowym projekcie.

Kurs miał kameralny charakter, gdyż uczestniczyło w nim tylko 5 osób, w tym 3 osoby z Bułgarii, 1 z Rumunii i 1 z Polski. Dzięki niewielkiej liczbie uczestników, mieli oni możliwość  większego zaangażowania się w praktyczne zajęcia podczas kursu.

30-godzinny program szkoleniowy kursu obejmował całokształt zagadnień dotyczących zarządzania projektami, m.in. tworzenia struktury projektu, planowania budżetu, promocji i upowszechniania projektu. Główną metodą szkoleniową była praca grupowa uczestników, którzy aktywnie współpracowali z trenerem przy tworzeniu konkretnych projektów. Kurs zakończył się testem sprawdzającym nabyte umiejętności i wręczeniem certyfikatów.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleniu z udziału w kursie. Przyjazna atmosfera podczas kursu, a także , zakwaterowanie w pięknym hotelu „Donna Concetta” w Santa Flavia,  niedaleko  Palermo i w pobliżu plaży, dostarczyło uczestnikom miłych wrażeń.

Oprócz pozyskanej wiedzy o zarządzaniu projektami, uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia zabytków Palermo i okolic, w tym m.in. zabytkowych kościołów: Katedry i kościoła Św. Jana Eremity (z XII w.), wspaniałych zamków Zisa i Cuba i wiele innych.

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting