Wyjazd inauguracyjny Słuchaczy PUTW-20.10.2018 r.

To był jeden z pierwszych pochmurnych i dżdżystych dni tej jesieni , kiedy 20 października bieżącego roku grupa naszych Słuchaczy [32 osoby] postanowiła pomimo takiej aury wyjechać w okolice Rymanowa.

Obecność naszej koleżanki Teresy z gitarą gwarantowała miłą atmosferę, gdzie królować będzie  wspólny śpiew.

Pierwszy etap podróży to Żarnowiec koło Krosna a ściślej mówiąc Dworek Marii Konopnickiej, w którym zwiedzaliśmy wystawę poświęconą twórczości poetki , tłumaczki, działaczki społecznej a co najważniejsze matki sześciorga dzieci. Stąd też z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy ciekawostek z życia  autorki licznych noweli czy też baśni dla dzieci. Znalazł się również czas na spacer po parku okalającym dworek.

Bóbrka, to nie tylko kolejny cel naszej wycieczki ale poglądowa lekcja, w której uczestniczyliśmy zwiedzając ogromną rafinerię - muzeum.

Wydawać by się mogło, że zwiedzanie takiego obiektu jest nużące i nieciekawe, nic bardziej mylnego. Teren Rafinerii to nie tylko szyby wiertnicze i robiące wrażenie urządzenia wydobywcze ale zaadoptowany dla zwiedzających rozległy teren parku, przyjazne otoczenie wygodne do pokonywania dróżki o tej porze roku wyścielone rudymi, złotymi liśćmi. Wielkie wrażenie zrobił na nas fakt jak dalece pomocna jest technika pomagająca przewodnikowi w oprowadzaniu nas po obiekcie. Prezentowane hologramy przybliżały postać Ignacego Łukasiewicza, przedstawiając w sposób sfabularyzowany jego sylwetkę jako farmaceuty, odkrywcy i wynalazcy .

Gościnny  „ Jaś Wędrowniczek „ [zajazd w okolicach Rymanowa ] przywitał nas gorącą herbatą, pachnącą kawą i smaczną kiełbasą. Przy długim, bo pomieścił nas wszystkich stole, sympatyczną biesiadą zakończyliśmy spotkanie.

Trasa powrotna to również zaplanowany element w/ wymienionej wycieczki, której celem było między innymi uhonorowanie wydarzenia w naszym UTW jakim jest inauguracja.

Marysia - organizatorka  z wielką starannością i to przygotowała . Zadbała, by droga powrotna stanowiła dla nas   niezapomniane przeżycie. Krótki dzień, zbliżający się szybko zmrok nie stanowiły dla nas żadnej przeszkody , by podziwiać mieniącą się kolorami polską jesień.

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting