Wycieczka Ojców-Pieskowa Skała - 24, 25.05.2019 r.


Dwudniowa, majowa wycieczka Słuchaczy PUTW do Ojcowa i Pieskowej Skały była ukoronowaniem naszej pracy za rok 2018/2019. Program dotyczył zwiedzania tej pięknej i jakże ciekawej historycznie krainy bogatej w podania i legendy. Zmobilizowało to grupę około 50 osób, która wczesnym rankiem wyruszyła z Przemyśla do Ojcowa. Na miejscu czekał na nas przewodnik prowadzący do Groty Łokietka. Niestety, zarówno zimno jak i nieustannie padający deszcz nie sprzyjały wędrówce do Groty. Ta wspinaczka po błotnistej, stromej i śliskiej drodze w strugach deszczu stała się wyzwaniem i sprawdzianem dla nas. Należy dodać, że nie wszyscy zdecydowali się na tę wyprawę. Niektórzy czekali na powrót „ śmiałków" w ciepłym zakątku napotkanej po drodze kawiarni. Byliśmy pełni podziwu dla tych, którzy mimo "spartańskich warunków" wrócili dumni i zadowoleni po pokonaniu niełatwej trasy .
To nie koniec przygód z którymi przyszło nam się zmierzyć tego dnia podczas zwiedzania tych pięknych okolic. Zamówiony obiad w restauracji „ Pod Nietoperzem" przyszło nam spożywać pod niewielkim zadaszeniem, by później drugą część posiłku dokończyć już w ciepłym pomieszczeniu restauracji .
Należy tu dodać , że nie często zdarza się jeść „ rosół z deszczówką „ a smakował wyśmienicie .
Dzień drugi jakże inny od minionego przywitał nas słońcem i ciepłą wiosenna aurą. W takich okolicznościach zwiedzaliśmy : Pustynię Błędowską , Zamek na Skale z XV wieku w Trzebieszowicach oraz archaiczny młyn.
Zadowoleni, pełni wrażeń z udanego wyjazdu w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Przemyśla .
Wycieczka została współfinansowana przez projekt ERASMUS+  "Europejska edukacja seniorów potrzebą chwili Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku".

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting