Wycieczka do Trzcinicy - Karpackiej Troi-09.07.2022 r.

Była to ostatnia przed wakacyjną przerwą wycieczka. 9 lipca 2022 roku dla członków Przemyskiego UTW był dniem obfitującym w spotkania z ciekawymi ludźmi, odwiedzinami miejsc historycznych Podkarpacia stanowiących "perełki" archeologiczne jak również uczestniczeniem w regionalnej uroczystości Warzyc słynących z rozległych winnic.
Pan Ryszard Praiznar to fizyk, astronom, pasjonat i znawca tajemnej wiedzy jaką jest astronomia. To osoba, która chciała przekazać nam mnóstwo wiedzy, a że czynił to w sposób jak przystało na wykładowcę nietuzinkowy sprawiło,  że spotkanie to stało się tematem późniejszych "debat".
To właśnie od obserwatorium astronomicznego w Jaśle rozpoczęliśmy naszą wycieczkę. Nie zawsze przecież zdarza się okazja, by móc spojrzeć przez teleskop w niebo, a my taką mieliśmy .Skansen Trzcinica - Karpacka Troja to spacer po wczesnośredniowiecznych wałach, mostach , zaglądanie do pomieszczeń z tamtych , prehistorycznych czasów. Chaty z epoki brązu, brama z tej samej epoki budziły naszą uzasadnioną ciekawość. Warzyce ! Pełen relaks ! Wśród cudownej zieleni winnic to, to na co wszyscy chyba czekali najbardziej. Degustacja czterech gatunków wina, przekąski z serów i smaczne proziaki oraz opowieści gospodarza o historii i gatunkach poszczególnych win, pozwoliły nam odpocząć po całodziennej wędrówce.
Krajobrazowy Park Gór Słonnych to cudowne widoki Bieszczad gdzie z punktu widokowego dostrzec można trzy położone obok siebie miasta Podkarpacia: Sanok, Lesko i Krosno. Trudno się oprzeć stwierdzeniu, że takiej przyrody, takich widoków próżno szukać ………. w świecie.
Krótką, wakacyjną przerwę w naszym Stowarzyszeniu wykorzystujemy na wyjazdy na wczasy krajowe i zagraniczne, oraz na turnusy rehabilitacyjne. Przypominamy jednocześnie, że biuro Przemyskiego UTW przy ul. Długosza 6 będzie czynne również w tym czasie w dniach i godzinach dyżurów. Zapraszamy!

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting