VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych

Igrzyska sportowe seniorów rozpoczęły się 21 maja 2016 r. o godz. 10.00 defiladą sportowców z 57 uniwersytetów i organizacji senioralnych wniesieniem flagi Olimpiady i symbolicznym zapaleniem znicza w wiosce olimpijskiej seniorów w Łazach oraz odśpiewaniem hymnu Polski i hymnu Olimpiady, powitaniem i przemówieniami. Obecni byli: Minister Sportu, Przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej i Prezydenci i Burmistrzowie miast.

Olimpiada jest największą imprezą sportową seniorów w Polsce i Europie. Posiada opatentowane logo, flagę, płomień przywieziony z Olimpu przez studentów UTW Łazy oraz opracowany przez AWF i sztab olimpijski Regulamin Zawodów.

W zawodach startowało 963 zawodników z 57 organizacji – miast z całej Polski (od morza – Kołobrzeg, po Tatry – Cieszyn, Bielsko Biała, od zachodu – Polkowice, po wschód – Rzeszów, Przemyśl, Lublin ) oraz z Wiednia i dwie drużyny z Ukrainy. To ponad 2000 uczestników.

Z Przemyśla pojechało 18 osób. Na 57 uniwersytetów zajęliśmy 9 miejsce. Nie mógł pojechać złoty, srebrny i brązowy medalista z roku ubiegłego, mimo to zdobyliśmy 6 medali:

Złoty medal
Krzywka Maciej – brydż ( po raz trzeci ), Korczowski Jan – brydż (po raz trzeci), Kunkiewicz Adolf - przełaje rowerowe (po raz drugi)

Srebrny medal
Czesak Danuta - bieg na 60m, Kulczycka Barbara - bieg na 200m, Czyżowicz Bolesław - pływanie styl klasyczny (Bolesław Czyżowicz zdobył już 6 medal dla naszego uniwersytetu - 2 medale złote, 3 srebrne i 1 brązowy).

Materiały promujące Nasze Miasto otrzymane z Urzędu Miasta Wydział Promocji i Turystyki zostały przekazane wszystkim oficjelom, władzom samorządowym, sędziom zawodów oraz wszystkim uniwersytetom i organizacjom biorącym udział w olimpiadzie.

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting