Santiago de Compostela 06.08 - 10.08.2018 r.

PUTW kontynuuje realizację kursów szkoleniowych w ramach projektu pt. „Europejska edukacja seniorów potrzebą chwili Przemyskiego Uniwersytetu  Trzeciego Wieku” dofinansowanego przez Program ERASMUS+.

Tematyką kolejnego kursu była nauka języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym umożliwiającym komunikowanie się w sytuacjach życia codziennego. Dla PUTW jest ważne, aby w stowarzyszeniu była osoba posługująca się językiem hiszpańskim, co  ułatwi  kontakty z potencjalnymi partnerami  hiszpańskojęzycznymi w przyszłych projektach międzynarodowych.

Organizatorem kursu była instytucja szkoleniowa Academia Iria Flavia, niewielka, kameralna szkoła językowa,  w Santiago de Compostela w Hiszpanii.   Academia organizuje kursy  na różnym poziomie od A1 (kurs podstawowy dla początkujących) do C2 (dla zaawansowanych). W kursie dla początkujących brało udział łącznie 9 osób z różnych krajów europejskich (Włochy, Norwegia, Niemcy) i USA,  w tym Pani Krystyna Mazurek, przedstawicielka Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jako jedyna z Polski.

Zajęcia prowadzone były zarówno w formie wykładów teoretycznych i  praktycznych ćwiczeń  w grupach, jak też  poprzez połączenie nauki komunikatywnego języka hiszpańskiego i  dodatkowych popołudniowych aktywności kulturowych pozwalających poznać Santiago, jego kulturę i zwyczaje.  Pani Krystyna poznała język hiszpański na poziomie A1, w tym słownictwo o tematyce życia codziennego, umożliwiające nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.

Na podkreślenie zasługuje wspaniała, przyjazna atmosfera na kursie oraz samo miejsce kursu, Santiago de Compostela, piękne, zabytkowe miasto światowego dziedzictwa UNESCO, słynące ze szlaku pielgrzymkowego Św. Jakuba.

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting