Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 - 03.10.2019 r.


„Późny wiek stanowi ukoronowanie życia. To czas żniwa………..Podobnie jak w wielkiej symfonii, wszystkie elementy życia się łączą w pełnej mocy harmonię "
Tym cytatem zaczerpniętym z Wielkiej Encyklopedii Nauczania Jana Pawła II rozpoczął swą inauguracyjną prezentację 3 października 2019 roku nasz kolega Maciek Krzywka.
Wymieniona prezentacja spotkała się z wielkim zainteresowaniem zebranych a przemyślenia w niej zawarte stanowiły bodziec do refleksji i zadumy przybyłych na uroczystość gości .
W Sali Narad Starostwa Powiatowego po raz 13 słuchacze Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku brali udział w spotkaniu inauguracyjnym kolejnego roku pracy Stowarzyszenia.
Oprócz licznie zgromadzonych członków PUTW uroczystość swą obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miasta i powiatu:
Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek, Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Sawicka, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Pełnomocnik Prezydenta Miasta do spraw organizacji Pozarządowych Robert Gawlik.
Przybyłych na uroczystość przywitała Prezes Przemyskiego UTW Małgorzata Ekiert, która w krótkich słowach przedstawiła zasadność istnienia takich stowarzyszeń. Zwróciła uwagę na fakt, że wyznacznikiem poziomu stopnia podmiotowości człowieka jest dostęp do wiedzy co w przypadku seniorów ma fundamentalne znaczenie, bowiem nauka to pielęgnowanie mądrości i zdolności do refleksji.
Wspomniała, że ujęcie edukacji seniorów w strategicznych zadaniach państwa pokazuje, że prawo do edukacji nie jest ograniczone wiekiem i nie faworyzuje wyłącznie młodych .
W drugiej części spotkania została przedstawiona oferta zajęć fakultatywnych, plan wycieczek dydaktycznych, propozycje wykładów.
Występ przedszkolaków, które mimo niesprzyjającej aury w strugach październikowej ulewy przybyły na uroczystość i uśmiechnięte zaprezentowały swój program,  o "kolorowej jesieni" stworzył niepowtarzalny nastrój. Obecność Maluszków potwierdziła silne relacje jakie stwarza integracja międzypokoleniowa.
Piosenki i wierszyki w wykonaniu najmłodszych artystów zakończyły uroczystość.

zobacz galerię...

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting