Wycieczka w Beskid Niski - 12.10.2019 r.

Tradycją Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku stało się organizowanie wycieczek krajoznawczych, które inaugurują bądź kończą kolejny rok pracy Stowarzyszenia. Ten rok zainaugurowała wycieczka w Beskid Niski.
Sobota, 12 października 2019 roku to piękny, słoneczny dzień, który Słuchacze PUTW przywitali wcześnie, bo już o godzinie 6.00. Grupa ponad 40 osób wyruszyła autokarem na szlak turystyczny wiodący przez Pogórze Dynowskie, Przełęcz Dukielską do Zyndranowej, Magurskiego Parku Krajobrazowego i Korczowej. Krajobraz jak przystało na tę porę roku mienił się wszystkimi barwami jesieni od szarej zieleni przez rude i złote z bezchmurnym błękitnym niebem wyglądał jak z obrazów Mistrza Stanisławskiego.
Muzeum Kultury Łemkowskiej jako jedyna placówka muzealna w Europie, położona w Zyndranowej w Beskidzie Niskim w powiecie krośnieńskim nad rzeką Panną to skarbnica wiadomości o historii i kulturze Łemków. Zwiedzanie Muzeum, w którego skład wchodziły zabudowania mieszkalno - gospodarskie przybliżyło historię i koleje losu Łemków od I wojny światowej przez epilog tragedii w latach 1945 - 1946 do akcji „Wisła" w 1947 roku. Tę historię burzliwych dziejów opowiadała nam pani przewodniczka. Dramatyczne opowieści w jej relacji budziły w nas niezapomniane przeżycia.
Wizualizacja czterech pór roku w Muzeum Magurskiego Parku Krajobrazowego to niemalże bezpośredni kontakt z florą i fauną tych pięknych , ciekawych i tajemniczych terenów . Jednym z elementów wizualizacji była możliwość posłuchania odgłosów Magurskiego Parku: śpiewu ptaków, pomruków dzikiej zwierzyny czy zawodzących na rykowisku jeleni.
"Spacer po Parku" w otoczeniu niezwykłej przyrody zakończył pewien etap zwiedzania. Następny punkt programu to obiad a właściwie niezwykły deser , którym była...wizyta w fabryce czekolady w Korczynie.
Gospodarze przywitali nas gorąca czekoladą i zachęcali do degustacji „czekoladowych nowości". Mieliśmy również okazję by poznać proces technologiczny powstawania czekolady, a nawet wziąć do ręki ziarno kakaowca. „Czekoladowa rozpusta" zakończyła nasz pobyt w Beskidzie Niskim i w godzinach wieczornych wracaliśmy z tej pięknej podróży wiodącej do miejsc nieznanych nam, stanowiących w naszej historii ważne miejsce, podkreślających piękno ojczystej przyrody ale trudno nie zgodzić się z tym, że była to również podróż... o smaku czekolady.

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting