Działalność PUTW w okresie koronowirusa - 28.09.2020 r.


Zbliża się październik 2020 roku, a co za tym idzie Inauguracja Roku Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku .
Rok 2020 / 2021 miał być rokiem obfitującym w wydarzenia nowe, ujęte w Planie Zajęć PUTW. Miały to być jak zawsze wykłady, spotkania, wycieczki krajoznawcze czy wyczekiwane wczasy nad Bałtykiem.
Niespodziewana przerwa, zakazy spotkań, zakazy wychodzenia z domu, obowiązkowe maseczki ochronne czy odległości społeczne potęgowały nastrój niepewności i przygnębienia, troski i ciekawości co przyniesie jutro. Treści naszych telefonicznych rozmów czy SMS w czasie epidemii od samego początku zawierały mimo złych wieści płynących ze świata serdeczności, słowa otuchy i wsparcia koleżeńskiego. To wielka pomoc i siła w przetrwaniu tego trudnego czasu z jakim przyszło się zmierzyć.
Nie mieliśmy tradycyjnego zakończenia roku naszej pracy a miała to być wspólna wyprawa do Białowieży.
Ostatnie nasze spotkanie to uroczysty Dzień Kobiet. Dzień następny był ogłoszeniem pandemii z licznymi obostrzeniami.
Nasze osobiste życie i życie organizacji PUTW zostało radykalnie zmienione, przeorganizowane.
Stan izolacji sprawił, że mamy świadomość jak bardzo trudnym będzie planowanie programu edukacyjno - aktywizującego Stowarzyszenia PUTW na nowy rok 2020 / 2021.
Propozycja wykładów i innych zajęć on - line szczególnie dla osób starszych nie jest łatwym zadaniem.Barierę stanowi tu korzystanie z nowych technologii.
W obecnym czasie doceniamy i z sentymentem wspominamy spotkania integracyjne, które wnosiły w nasze życie wiele radości i pozytywnych doznań.
Obecny okres to trudny czas dla seniorów - studentów. Należy wspomnieć, że wytworzyła się solidarna więź między Uniwersytetami Trzeciego Wieku, które pod hasłem : „ Dobre praktyki w okresie koronawirusa „wymieniają się doświadczeniami , radami czy spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w tych dla nas wszystkich nowych, trudnych warunkach .
Nie poddajemy się zatem nastrojom lęku czy frustracji,  staramy się myśleć pozytywnie a co z tego wynika działać w miarę możliwości stosując wszelkie nakazy wynikające z pandemii.
Stowarzyszenie Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna swoją działalność i zaprasza do korzystania z zajęć fakultatywnych takich jak nauka języków,  gimnastyka rehabilitacyjna czy udział w bezpłatnym kursie informatycznym. Mamy zapewnienie, że zajęcia odbywać się będą przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych. Na bieżąco informować będziemy Państwa o wystawach, czy wykładach on- line.
Zamiast uroczystej Inauguracji zapraszamy na wycieczkę do Skansenu Kultury Rzeszowiaków i Lasowiaków , zwiedzania renesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim.
W tym trudnym czasie zdobyliśmy pewne doświadczenie odnośnie naszego zachowania z uwzględnieniem reguł sanitarnych i te będziemy przestrzegać podczas spotkań. Życząc Wam Kochani przede wszystkim zdrowia, siły, wytrwania spokojnych dni i pozytywnych myśli, zapraszamy do uczestniczenia w życiu Naszego Stowarzyszenia Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting